Tisková zpráva

ÚP ČR pomůže zájemcům s výběrem vhodného povolání i při hledání práce

Volná pracovní místa ve strojírenství, elektrotechnice, potravinářství, obchodu, zdravotnictví i lázeňství nabídnou zájemcům na 3. ročníku Burzy práce a vzdělání Šumperk významní zaměstnavatelé nejen z tohoto okresu, ale i vzdálenějších regionů. A chybět nebudou ani zástupci středních a vysokých škol. Akce proběhne ve čtvrtek 5. 10. 2017 od 9 do 17 hod. v Domě kultury (Fialova 3). Na její organizaci se spolupodílí Úřad práce ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR a Okresní hospodářská komora Šumperk. Záštitu nad akcí převzal starosta města Šumperk Zdeněk Brož.

 

Na burze se představí 25 zaměstnavatelů, 15 středních odborných a 3 vysoké školy. Všechny vystavující subjekty mají vazbu na šumperský region.

„Akce je určená všem, kteří se na vstup na trh práce teprve připravují, ale také těm, kteří zvažují změnu profese či uvažují o vhodné rekvalifikaci. Prostřednictvím burzy chceme umožnit mladým lidem, jejich rodičům, kariérním poradcům a všem ostatním zájemcům získání užitečných a praktických informací přímo od zaměstnavatelů a škol,“ shrnuje ředitel Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Šumperku Ivo Bartl.

„Našim společným cílem je umožnit formou osobního kontaktu získání aktuálních informací, které všem zájemcům pomohou v orientaci a v konečném rozhodování, jaké vzdělání či profesi zvolit s ohledem na osobní předpoklady a budoucí profesní uplatnění,“ doplňuje regionální manažer Svazu průmyslu a dopravy ČR Richard Koubek.

Jinak řečeno – podstatou je probudit a zvýšit zájem účastníků o profese, které jsou na trhu práce dlouhodobě nedostatkové. Vstup i veškeré poradenství budou pro návštěvníky zdarma.

Všichni, kdo hledají práci, dostanou jedinečnou šanci kontaktovat na jednom místě a během jediného dne více zaměstnavatelů, případně si domluvit další jednání s těmi, se kterými najdou společnou řeč. Pro tyto případy doporučuje ÚP ČR zájemcům o práci, aby si s sebou vzali profesní životopis s kontaktními údaji a informacemi o získaném vzdělání a praxi.

Na burze bude mít své zastoupení také Úřad práce ČR. Jeho specialisté poradí lidem nejen při výběru vhodného povolání či rekvalifikace, ale také jim pomohou s orientací ve vzdělávací nabídce škol. Návštěvníci získají přehled o tom, co v dnešní době zaměstnavatelé v tomto regionu potřebují a o jaké profese mají především zájem.

Mnozí vystavovatelé burzu oživí exponáty nebo praktickými ukázkami. Návštěvníci se tak mohou mimo jiné těšit na nejnovější modely automobilů značky VW, vojenskou techniku, pistolový (laserový) trenažér, výukový model automatizační linky, ukázky práce uměleckého kováře, cukráře, sedláře nebo třeba ozdobné vykrajování do zeleniny a ovoce.

Pro návštěvníky z řad žáků a studentů je také připravena celodenní soutěž na stáncích zaměstnavatelů. Výherci budou losováni průběžně po dobu trvání akce. Vyvrcholením celé burzy pak bude losování o atraktivní cenu – Playstation 4.

Veškeré informace o burzách (včetně seznamu vystavovatelů) jsou k dispozici na webu www.burzapav.cz, příp. facebook.com/uradprace.cr.

 

 

 

 

 

 

Kateřina Beránková, tisková mluvčí ÚP ČR