Sbírka pro Střední školu řemesel, Šumperk – TECHNIKA DO VÝUKY

Střední škola řemesel, člen Okresní hospodářské komory v Šumperku, v minulosti dlouhodobě hledala možnosti, jak získat prostředky na dovybavení strojírenských oborů moderními zařízeními. Potřebovali získat stroje, které by umožnily udržet krok s vývojem ve strojírenství. Díky podpoře ze strany zaměstnavatelů, především ze strany členů Hospodářské komory, v r. 2021 mohli pořídit kooperativní kobot DOOSAN M 1013, který slouží budoucím zámečníkům a žákům maturitního oboru obdobného zaměření.

První sbírka byla úspěšná, a proto v následujícím roce otevřeli výzvu novou, tentokrát na zakoupení výukového CNC frézovacího centra pro potřeby obráběčů a maturitního oboru strojírenství – obsluha CNC.


V letošním roce zahájili třetí sbírku, a to na pořízení CNC soustružnického centra.
Předešlé dva stroje jsou plně zakomponovány do výuky, žáci na nich pracují, učí se.  Tato škola je největší svého druhu v regionu, má více než 800 žáků, vychovává a pro firmy vzdělává desítky strojírenských odborníků.

Vyjádření paní ředitelky Mgr. Ireny Jonové:
„Dovoluji si Vás, členové Okresní hospodářské komory, oslovit s prosbou o přispění na nákup CNC soustružnického centra. Sbírka je jedinou možností jak získat moderní techniku do naší školy.
Budeme velmi rádi za podporu regionálního vzdělávání, za podporu moderního strojírenského vzdělávání v naší škole.“
Více informací naleznete na webových stránkách nadačního fondu školy: https://www.nfskolasumperk.cz/technika-do-vyuky/