Burza práce a vzdělání v Šumperku láme rekordy. Takovou návštěvnost jsme nezažili

Burza práce a vzdělání je interaktivní výstava nejvýznamnějších zaměstnavatelů a spolupracujících středních a vysokých škol v okrese Šumperk. Za sebou má už pětiletou tradici. Návštěvnost z řad žáků, studentů i uchazečů o zaměstnání v průběhu let rostla, letos ale předčila očekávání všech.

 

Pátý ročník Burzy práce a vzdělání v Šumperku se uskutečnil 1. října 2019 v Domě kultury v Šumperku.  Přízemí budovy tradičně patřilo firmám a spolupracujícím školám. Celkem si návštěvníci mohli prohlédnout stánky 47 vystavujících. A nezůstalo pouze u prohlížení. K Burze práce a vzdělání patří také diskuse s odborníky, personalisty, interaktivní program a soutěže. Některé vystavující firmy a školy zase využily čas strávený pod jednou střechou k navázání nové spolupráce.

V prvním patře Domu kultury se letos poprvé konal doprovodný program s názvem Živá knihovna povolání. Co je jeho podstatou? „Jde o živé a názorné prezentace profesí žádaných na trhu práce v našem regionu. A to ve spolupráci místních škol a odborníků z praxe, kteří svou prací doslova žijí. Žáci se seznámili s profesí elektromechanika, zámečníka, cukrářky, zdravotní sestry, hospodáře na levandulovém poli a technika robotizace. Věříme, že úspěšní profesionálové předali dětem alespoň zlomek svého odhodlání, nadšení a chuti k řemeslu“, říká Ing. Martina Slončíková, vedoucí Okresní hospodářské komory v Šumperku.

A jak je na tom vzpomínaná návštěvnost? Rekordních 1435 návštěvníků znamená velký úspěch. Ve srovnání s rokem 2018 (774 návštěvníků) je to opravdu citelný rozdíl. „Nově se nám na Burzu podařilo přilákat také studenty středních škol. Vzrostl i počet návštěvníků z řad veřejnosti, kteří se chtějí zorientovat na trhu práce“, doplňuje Slončíková.

Děkujeme všem organizátorům, účastníkům i návštěvníkům a těšíme se zase za rok na viděnou.